Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju i promowaniu konstrukcji aluminiowych (szeroki wybór systemów okienno-drzwiowych, ścian osłonowych, drzwi przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych, ogrodów zimowych, świetlików, moskitier oraz zintegrowanych elementów lameli i nawietrzaków).

Firma założona w 1965 roku, z siedzibą w Duffel (Belgia), posiada biura w ponad 30 krajach w Europie, na Środkowym Wschodzie, w Azji i Australii.

 

SYSTEMY REYNAERS:

 

CS 104
CS104 jest nowoczesnym systemem aluminiowym o wysokiej izolacyjności termicznej, którego parametry doskonale wpisują się w budownictwo pasywne. Solidne, szerokie profile, umożliwiają architektom projektowanie dużych konstrukcji z użyciem wielokomorowych przeszkleń. Wysoki poziom izolacji termicznej (współczynnik Uf od 0,88W/m2K) udało się uzyskać głównie dzięki zastosowaniu opatentowanego przez Reynaers rozwiązania na bazie spienionych wypełnień w komorze izolacji. W celu uzyskania wysokiej szczelności, która poza izolacją termiczną ma decydujący wpływ na efektywność energetyczną okien i drzwi, system CS 104 został wyposażony w nowoczesny i wydajny system uszczelek, co umożliwia eksploatację konstrukcji w ekstremalnych warunkach m.in. tereny przybrzeżne i wysokie budynki.


CS 86-HI
CS 86-HI to poprawiony termicznie trójkomorowy system okienno-drzwiowy z profilami z przekładkami termicznymi stanowiący połączenie ładnego wyglądu, optymalnej sztywności i wysokiego poziomu izolacyjności termicznej. Przekładki termiczne o „żebrowanej” strukturze pozwalają na uzyskanie Uf dla profilu nawet na poziomie 1,5 W/m²K, co oznacza, że jest to najbardziej energooszczędnym systemem w swojej klasie. W systemie dostępne są okna otwierane do wewnątrz z różnymi typami okuć oraz drzwi rozwierne otwierane do wewnątrz i na zewnątrz.
Ponadto, w przypadku konstrukcji drzwi CS 86-HI dostępnych jest kilka rozwiązań progowych, spełniających oczekiwania poszczególnych klientów. CS86 należy do serii Concept System®, systemu modułowego do stolarki aluminiowej, obejmującego szeroki wybór w pełni zamiennych profili aluminiowych i akcesoriów , zaprojektowanych z myślą o łatwej prefabrykacji i montażu konstrukcji.


CS 77
CS 77 to trójkomorowy system okienno-drzwiowy z termoizolacją stanowiący optymalne połączenie wygody z optymalnym poziomem bezpieczeństwa. System jest dostępny w wielu kształtach odzwierciedlających najnowsze style architektoniczne, a jednocześnie we wszelkich rodzajach okien i drzwi otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz . Należy do serii Concept system ®, systemu modułowego do stolarki aluminiowej, obejmującego szeroki wybór w pełni wymiennych profili aluminiowych i akcesoriów.


CS 68
CS 68 to trójkomorowy system okienno-drzwiowy z paskami termoizolacyjnymi stanowiący optymalne połączenie wysokiej izolacyjności termicznej z optymalnym poziomem bezpieczeństwa. System jest dostępny w kilku wariantach estetycznych odzwierciedlających najnowsze style architektoniczne, oferując różne sposoby otwierania okien i drzwi zarówno otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz budynku. CS68 należy do serii Concept system ®, systemu modułowego do stolarki aluminiowej, zawierającego szeroki wybór w pełni zamiennych profili aluminiowych i akcesoriów.


CS 59
CS 59 to trójkomorowy system okienno-drzwiowy z paskami termoizolacyjnymi. System jest dostępny w kilku wariantach estetycznych odzwierciedlających najnowsze style architektoniczne, oferując różne sposoby otwierania okien i drzwi zarówno otwieranych do wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. CS 59 należy do serii Concept System®, systemu modułowego do stolarki aluminiowej, zawierającego szeroki wybór w pełni zamiennych profili aluminiowych i akcesoriów.


CS 59 PA
CS 59Pa to szeroki wybór profili do budowy eleganckich, nieizolowanych konstrukcji aluminiowych w stylu funkcjonalnym w przystępnej cenie. System oferuje różne typy okien otwieranych do wewnątrz oraz drzwi otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz. CS59Pa należy do serii Concept System®, systemu modułowego do stolarki aluminiowej, zawierającego szeroki wybór w pełni zamiennych profili aluminiowych i akcesoriów.


CS 38-SL
Zaktualizowany system CS 38-SL to trójkomorowy system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacyjności termicznej, łączący w sobie najwyższą elegancję, podwyższoną wytrzymałość, energooszczędność (wartość Uf obniżona do 2,4 W/m²K) oraz łatwość produkcji. Smukłe kontury zewnętrzne profili stanowią idealne rozwiązanie dla nowoczesnych budynków, a także alternatywę w przypadku renowacji budynków istniejących z oknami i drzwiami stalowymi z zachowaniem ich dotychczasowego charakterystycznego wyglądu. Możliwe są różne typy otwierania skrzydeł do wewnątrz i na zewnątrz budynku.


CS 24-SL
CS24-SL jest trójkomorowym systemem okiennym izolowanym termicznie o wysokiej wytrzymałości i nieskomplikowanej technologii produkcji.
Z uwagi na kształt profili, system doskonale nadaje się do renowacji starszych i zabytkowych budynków. Podobnie jak w innych systemach z izolacją termiczną, tak i w tym istnieje możliwość lakierowania w różnych kolorach strony wewnętrznej i zewnętrznej konstrukcji.

ECO SYSTEM

Eco system to doskonały system aluminiowy łączący estetyczny wygląd z energooszczędnością. Dzięki wartości współczynnika Uf wynoszącej 2,25 W/m²K, system ten spełnia najnowsze wymogi izolacyjności termicznej. Eco system to rozwiązanie dla wszystkich standardowych zastosowań okiennych i okienno-drzwiowych. Uproszczona prefabrykacja i łatwy montaż okien i drzwi w Eco systemie pozwoliły na znaczne zredukowanie czasu wytwarzania wyrobu finalnego. Eco system to niewątpliwie najlepszy system w swojej kategorii cenowej.

TS 57

TS 57 to system okienno-drzwiowy z izolacją termiczną, dający dużą swobodę w wyborze kształtu i koloru: System oferuje 4 warianty estetyczne konstrukcji, przy niemal nieograniczonej ilości dostępnych odcieni kolorów dla całej konstrukcji z możliwością zastosowania innego wykończenia dla części wewnętrznej i zewnętrznej.

CF 77
CF 77 to nowy w ofercie Reynaers system drzwi składanych (harmonijkowych), dających możliwość lepszej optymalizacji przestrzeni mieszkalnej. Wykorzystując ten estetyczny i funkcjonalny system połączenia domu z ogrodem można wykonać drzwi składane zawierające do 8 skrzydeł składanych w różnej konfiguracji i kolejności. Dostępne są 4 rozwiązania progowe drzwi: o wysokich parametrach szczelnościowych, o pośrednich parametrach szczelnościowych, z niskim progiem i z płaskim progiem. Opcja z progiem o wysokich parametrach szczelnościowych związana jest z wysoką szczelnością na wodę na wodę opadową i niską przepuszczalnością powietrza. Opcja z progiem o pośrednich parametrach szczelnościowych łączy w sobie dobre parametry związane z przepuszczalnością powietrza i szczelnością na wodę opadową. Niski próg wystający ponad poziom posadzki na 18mm a także niski próg plaski, umożliwiają łatwe przechodzenie i maksymalną wygodę. Dodatkową praktyczną cechą CF 77 jest wariantowe stosowanie w głównym skrzydle okuć drzwiowych co umożliwia użytkowanie tego skrzydła jako skrzydła wejściowego, bez wpływu na pozostałe skrzydła składane (funkcja okna). System CF 77 występuje w dwóch wersjach estetycznych: funkcjonalnym i SlimLine o węższej, widocznej szerokości.


CP 155
CP 155 to system drzwi przesuwnych oraz podnooszono - przesuwnych z profilami z izolacją termiczną, z możliwością zastosowania skrzydła o maksymalnym ciężarze do 400kg. Skrzydło porusza się na wysokiej jakości wózkach ze stali nierdzewnej lub wózkach syntetycznych. Wyrafinowana koncepcja spełnia najwyższe oczekiwania użytkownika: optymalną jakość, wysoką izolacyjność termiczną i łatwość obsługi.


CP 130
CP 130 to system drzwi przesuwnych oraz podnoszono-przesuwnych z profilami z izolacją termiczną, bazujący na profilach sprawdzonego systemu CS68. Takie rozwiązanie charakteryzuje się redukcją czasu produkcji, poprawą logistyki materiałowej, stając się przy tym kompatybilnym z istniejącą gamą produktów. Zoptymalizowane rozwiązanie progowe, zwiększony współczynnik izolacyjności termicznej do 2,78 W/m2K oraz możliwość stosowania wypełnień o wadze do 300kg, podkreślają nowoczesność rozwiązania CP130.


CP 96
System drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych CP 96 zaprojektowano aby sprostać oczekiwaniom bezpieczeństwa i wytrzymałości przy zachowaniu optymalnej ceny. W połączeniu z zaawansowaną myślą techniczną tworzą bardzo innowacyjny system. Dostępne w wariantach jedno, dwu i trzyszynowym.


CP 50
CP 50 to system przesuwny stworzony w odpowiedzi na najnowsze wymagania w dziedzinie izolacyjności termicznej, estetyki i bezpieczeństwa.
CP 50 łączy w sobie również nowoczesną technikę, będąc bardzo konkurencyjnym rozwiązaniem.


CP 45 PA
CP 45PA to system przesuwny z profilami bez izolacji termicznej stworzony w odpowiedzi na najnowsze wymagania rynku. CP 45Pa łączy w sobie również nowoczesną technikę, zachowując jednocześnie estetykę wyglądu.

CW 86
CW 86 jest to system fasady słupowo-ryglowej z wpinanymi w nią ramkami aluminiowymi wypełnionymi szkłem (CW 86). System występuje również w wariancie fasady elementowej (CW 86-EF) w której kompletne moduły fasady wykonywane są na warsztacie, a następnie jako gotowe elementy o dość znacznych gabarytach przewożone na plac budowy i montowane na budynku.


CW 65-EF
Moduły fasady elementowej CW65-EF są w całości prefabrykowane i szklone w zakładzie produkcyjnym, co umożliwia łatwy i szybki montaż konstrukcji na budynku. Produktywność systemu łączy się także ze spełnieniem wysokich wymagań estetycznych. Widoczna od zewnątrz i wewnątrz szerokość profili aluminiowych to zaledwie 65 mm. Pomimo zredukowania gabarytów profili, system jest bardzo wytrzymały i może być stosowany do modułów o maksymalnych wymiarach 1600mmx3700mm. System fasady elementowej nadaje się więc bardzo dobrze do zastosowań na wysokich budynkach. CW65-EF przewiduje wysoką izolacyjność z wartością Uf od 2.54 W/m2K. Istnieje możliwość zastosowania w fasadzie okien w systemie CW50, wychylnych na zewnątrz bądź wysuwanych równolegle. CW65-EF jest również dostępny w wersji ze szkleniem strukturalnym (CW65-EF/SG), którą charakteryzuje duża estetyka wykonania. Szczelina pomiędzy taflami szkła wynosi zaledwie 16 mm i wypełniona jest uszczelką wykonaną z EPDM. Pozwala to na uzyskanie kompletnie płaskiej powierzchni fasady od zewnątrz budynku. szkło klejone jest bezpośrednio do anodowanych profili umieszczonych w ramie, zmniejszając tym samym liczbę potrzebnych elementów oraz minimalizując czas produkcji.


CW 60
CW 60 to system ścian osłonowych, w którym szklenie zabezpieczone jest listwami dociskowymi mocowanymi do konstrukcji nośnej. Dzięki zachodzeniu szkła za listwę na głębokość18mm i większym wysłonięciu ramki dystansowej szkła zespolonego uzyskiwana jest wyższa izolacyjność termiczna przekroju. CW 60 obejmuje szeroki asortyment profili dając możliwość wpinania w nie różnego rodzaju elementów otwieranych. Profile nośne mają wysokie momenty bezwładności dzięki czemu system CW60 bardzo dobrze sprawdza się w wielkogabarytowych konstrukcjach połaci dachowych, ścian pionowych oraz konstrukcji po łuku. Zaktualizowany w ostatnim czasie system CW 60 dostępny jest w pięciu rozwiązaniach, pozwalających na uzyskanie różnorodnych efektów estetycznych.


CW 50
CW 50 to system do wykonywania ścian osłonowych, połaci dachowych i konstrukcji przestrzennych, dający nie tylko nieograniczoną swobodę tworzenia ale również dzięki smukłym 50mm profilom nośnym wpuszczający do budynku maksymalną ilość światła. System dostępny jest w jedenastu indywidualnych rozwiązaniach, pozwalających na uzyskanie różnorodnych efektów estetycznych. Szeroki asortyment oznacza możliwość łączenia ścian pionowych i połaci dachowych dając również możliwość wpinania w nie elementów otwieranych. Ten szeroki asortyment zawiera również rozwiązania techniczne dostosowane do różnych wymogów parametrów elewacji.


BS 100
W ofercie systemów BS 100 znajduje się rozwiązanie z mocowaniem lamel pomiędzy płaskownikami ze stali nierdzewnej o wysokości 105 lub 135 mm. Wstępnie zmontowane w warsztacie moduły są mocowane do ścian osłonowych za pomocą stalowych wsporników. Na budowie odbywa się montaż gotowych modułów do stalowych okuć, co zdecydowanie skraca czas montażu. W przypadku elementów o dużych gabarytach możliwe jest zastosowanie odciągów. Eliptyczne lamele o szerokości 140 mm i 180 mm. Kąt mocowania 45°. Możliwość zastosowania pomostów obsługowych. Dostępne wielkogabarytowe profile przeznaczone do indywidualnych rozwiązań – 500 mm i 700mm. W standardzie dostępne są elementy kotwiące do ścian osłonowych, ścian z cegły, betonu oraz do konstrukcji stalowych.


BS 30
W systemie BS 30 część prefabrykacji wykonuje się w warsztacie co znacznie ułatwia późniejszy montaż na budowie. Wykonuje się moduły z lamelami o przekroju w kształcie litery “Z” mocowanymi do bocznych profili wsporczych za pomocą łączników tworzywowych, odpornych na promieniowanie UV i mocowanych za pomocą wkrętów ze stali nierdzewnej. W przypadku elementów o dużych gabarytach możliwe jest zastosowanie dodatkowych odciągów. W systemie tym również możliwe jest wykonanie połączeń kątowych, pozwalających na wykonanie ciągłych osłon na narożach budynku lub na elewacji wyoblonej.  Lamele o przekroju w kształcie litery Z o szerokości 90 mm i  wysokości 60 mm. Stały kąt mocowania. Możliwość zastosowania pomostów obsługowych. W standardzie dostępne są elementy kotwiące do ścian osłonowych, ścian z cegły, betonu oraz do konstrukcji stalowych.


BS 20
W systemie BS20 moduły z osłon są wykonywane na warsztacie co znacznie ułatwia późniejszy montaż na budowie. Ramę tworzą tłoczone profile aluminiowe i odpowiednio zamocowane łukowe lamele. Osłony BS 20 są mocowane pionowo jako osłony stałe, lub też z możliwością ich obracania z zewnątrz z górną osią obrotu w celu uzyskania dostępu do elementów w celu konserwacji. Łukowe lamele o szerokości 80 mm do 140 mm. Kąt mocowania 30° W standardzie dostępne są elementy kotwiące do ścian osłonowych, ścian z cegły, betonu oraz do konstrukcji stalowych.

CR 120
CR120 jest termoizolowanym systemem przeznaczonym do wykonywania dachów ogrodów zimowych. Charakterystyczne elementy systemu to szeroka termoizolowana rynna w kilku wariantach oraz krokwie o różnej wytrzymałości z elementem nośnym skierowanym do wewnątrz ogrodu zimowego. System jest dostosowany do wypełnienia zarówno szkłem zespolonym jak i płytami poliwęglanowymi. Zaletą rozwiązania jest pełna kompatybilność ze wszystkimi systemami przesuwnymi i okienno drzwiowymi firmy Reynaers oraz systemowym oknem dachowym.
CR120 jest dostępny w 6 wariantach połączeń przez co jest bardzo prosty i szybki w montażu. Jedno z rozwiązań zawierające profil posadczy bez widocznej rynny daje możliwość budowania niewielkich świetlików.


PR 100
System PR 100 został zaprojektowany do konstruowania zimnych dachów ogrodów zimowych i zadaszeń. Charakterystycznym elementem rozwiązania jest krokiew nośna z widoczną częścią powyżej płaszczyzny dachu oraz stylizowana rynna bez izolacji termicznej.


TR 200
TR 200 jest termoizolowanym systemem przeznaczonym do wykonywania ogrodów zimowych. Charakterystyczne elementy systemu to szeroka termoizolowana rynna w kilku wariantach oraz krokwie o różnej wytrzymałości z elementem nośnym skierowanym na zewnątrz ogrodu zimowego. Takie rozwiązanie umożliwia mocowanie rolet dachowych zewnętrznych do krokwi dachu. System jest dostosowany do wypełnienia zarówno szkłem zespolonym jak i płytami poliwęglanowymi. Zaletą rozwiązania jest pełna kompatybilność ze wszystkimi systemami przesuwnymi i okienno drzwiowymi firmy Reynaers oraz systemowym oknem dachowym.


GP 51
System GP 51 jest innowacyjnym całoszklanym systemem przesuwnym. System ten składa się z indywidualnych paneli. GP 51 jest systemem modularnym dla zabudowy balkonów, tarasów oraz wewnętrznych przegród. Został zaprojektowany tak, aby spełniać wymagania nowoczesnej, lekkiej i transparentnej architektury. Łatwy i szybki montaż i instalacja, oraz unikalne dolne rozwiązanie szyny dolnej pozwalającej na uniknięcie wystającego dolnego progu, pozwala na łatwy dostęp na taras. GP 51 jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym cieszyć się otoczeniem przez cały rok.


VENTALIS
Ventalis to innowacyjna technologia ulepszająca wentylację w oknach i drzwiach z aluminium. Nacisk położony na właściwą izolacyjność budynków często odbywa się kosztem właściwej wentylacji. Konsekwencją tego jest zwiększające się ryzyko występowania kondensacji. Aby zapewnić wystarczający dostęp świeżego powietrza bez utraty korzyści płynących z dobrej izolacyjności, firma Reynaers stworzyła regulowany system wentylacyjny: Ventalis. Zalety systemu to: samoregulujący sie przepływ powietrza, modułowość systemu, łatwość instalacji: zespoły samoregulujące umieszczone są między profilami wentylacyjnymi a ramą okna/drzwi,  w tym przesuwnych, jeżeli wymaga tego przejrzystość projektu, ramka może być częściowo umieszczona za zewnętrzną warstwą ścian budynku dla zminimalizowania widocznej linii aluminium.
System Ventalis jest w pełni kompatybilny z innymi systemami firmy Reynaers: ECO, CS68, CS77, CP130. Niektóre artykuły są w pełni uniwersalne i mogą być stosowane w różnych systemach, pozwalając tym samym na prowadzenie oszczędnej gospodarki magazynowej. System Ventalis to profile instalowane w oknach lub drzwiach w pomieszczeniach o najniższej wilgotności. profile te mogą być wbudowane w różnych konfiguracjach, zależnie od upodobań estetycznych lub wymaganego przepływu powietrza zgodnego z przepisami danego kraju. Opatentowane zespoły samoregulujące wyposażone są w membranę zwiększającą lub zmniejszającą wielkość otworu, przez który przepływa powietrze zależnie od wzrostu lub spadku ciśnienia na zewnątrz budynku, przez co ilość powietrza trafiającego do wnętrza budynku jest stała. Przesłona wentylacyjna może być otwarta w 5 różnych pozycjach, umożliwiając łatwe dostosowanie wentylacji do żądanego poziomu. Kratka w korpusie zespołu samoregulującego zapobiega przedostawaniu się insektów do wnętrza budynku, zaś zastosowanie od strony zewnętrznej dodatkowego profilu osłaniającego, zwiększa szczelność na wodę opadową systemu wentylacyjnego i znacznie poprawia jego estetykę.


CINTRO
Profile z serii Cintro zaprojektowano z myślą o rozwiązaniach architektonicznych z użyciem profili giętych. System przeznaczony jest do stosowania na świetliki dachowe z wypełnieniem poliwęglanem. Przeznaczony jest do stosowania na świetliki walcowe w miejscach, w których konieczna jest bardzo duża ilość światła słonecznego.


RB 10
System RB 10 został przetestowany w renomowanych ośrodkach badawczych zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami europejskimi i gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. System RB 10 jest dostępny w kilku wariantach estetycznych: funkcjonalnym, eliptycznych lub softline. System, poza standardowymi szczeblinami, daje również możliwość wypełnienia szkłem, jak również arkuszami z pleksiglasu lub akrylu, które mogą być zamontowane przed, pomiędzy profilami słupków lub bezpośrednio w pochwycie.


MOSQUITO
Mosquito to system moskitier montowanych na okna, drzwi lub drzwi przesuwne, w celu zablokowania dostępu owadom do wnętrza pomieszczenia. System jest kompatybilny ze wszystkimi seriami okien i drzwi firmy Reynaers, oraz oknami i drzwiami innych dostawców.
System Mosquito jest dostępny w kilku wariantach estetycznych: funkcjonalnym, softline i renesansowym.

 

 

Albudex S.J. Kała, Minkisiewicz
42-200 Częstochowa, ul. Srebrna 59b, tel. +48 34 360-14-56, fax. +48 34 360-14-57, e-mail: albudex@albudex.com.pl