Yawal S.A. jest jednym z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce. Nasze systemy przeznaczone są do produkcji ścian osłonowych, różnorodnych okien, drzwi i nietypowych konstrukcji przestrzennych. Yawal S.A. jest częścią jednej z największych grup aluminiowych w Europie Środkowo - Wschodniej, zajmującej się również usługowym tłoczeniem, malowaniem i obróbką profili aluminiowych. Yawal S.A. został założony w 1990 roku, co czyni go jedną z najbardziej doświadczonych firm w tworzeniu budynków w całej Polsce, a także w całej Europie Środkowo-Wschodniej w szczególności w Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Od 1998 Yawal S.A. jest notowany na GPW.

SYSTEMY YAWAL:

PBI 40 Economic

System PBI 40 Economic (PBI 40E) służy do wykonywania niewymagających izolacji termicznej przegród i kon­strukcji do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, takich jak: drzwi, okna, nienośne ściany działowe, witryny, boksy.
Na bazie systemu PBI 40E można wykonać także drzwi i ściany dymo­szczelne. Wyroby budowlane wykonane z prezentowanego zestawu materiałów. PBI 40E przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych jako przegrody wewnętrzne. Drzwi i ściany systemu PBI 40E mogą być także stosowane jako przegrody zewnętrzne, tylko w przypadkach, gdy nie są stawiane wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności, a obliczenia statyczne uwzględniają wpływ obciążeń wiatrem.

PBI 50N

System PBI 50N służy do wykonywania niewymagających izolacji termicznej przegród i kon­strukcji do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, takich jak: drzwi –w tym drzwi wahadłowe, okna – w tym okna podawcze, nienośne ściany działowe, witryny, boksy.
Głębokość profilu 50mm czyni go jednym z najmocniejszych profili na rynku w tej grupie. Na bazie systemu PBI 50N można wykonać także drzwi i ściany dymo­szczelne. Właściwości dymoszczelne drzwi, systemów PBI 50N i PBI 40E sklasyfikowano wspólną aprobatą.
Wyroby budowlane wykonane z prezentowanego zestawu materiałów. PBI 50N przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych jako przegrody wewnętrzne. Drzwi i ściany systemu PBI 50N mogą być stosowane jako przegrody zewnętrzne, tylko w przypadkach, gdy nie są stawiane wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności a obliczenia statyczne uwzględniają wpływ obciążeń wiatrem.

PANDOOR TM77

Oferta firmy YAWAL S.A. została poszerzona o drzwi panelowe PANdoor TM 77. System ten to nowoczesność, lekkość i ponadczasowa elegancja. Kompozycja, kolor oraz zastosowany materiał sprawia, że drzwi doskonale wpisują się w panujące na rynku trendy estetyczne oraz architektoniczne. System PANdoor TM 77 został stworzony do wykonywania nowoczesnych konstrukcji drzwi wejściowych. Rozwiązanie pozwala na wykonanie skrzydeł w jednej płaszczyźnie w stosunku do ościeżnicy (niewidoczny profil skrzydła). Dzięki zastosowaniu nowatorskich przekładek termicznych produkt charakteryzuje się doskonałymi właściwościami cieplnymi oraz eliminowane są naprężenia cieplne wywołane różnicami temperatur.
Zalety systemu to między innymi: dostępność produktu w trzech wersjach- jednostronnie licowana i dwustronnie licowana oraz dwustronnie licowana z zastosowaniem ramki dekoracyjnej, szybkość i łatwość montażu,możliwość zastosowania paneli o dowolnym wzorze z aplikacjami ze stali nierdzewnej oraz ozdobnym frezem,wysoka izolacyjność termiczna, trwałość koloru, łatwość czyszczenia,szeroki wybór kolorystyki - paleta RAL, kolory strukturalne,wysoka estetyka poprzez zastosowanie ukrytych zawiasów.

TM 77HI OKNA

System TM 77HI Okna to nowe innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej, akustycznej, ochrony przed wiatrem i wodą. System pozwala na wykonanie następujących konstrukcji: okna stałe,okna rozwierno-uchylne,okna rozwierne,okna uchylne,okna wieloskrzydłowe,okna ze stałymi słupkami.

PI 50N DRZWI

System PI 50N Drzwi służy do konstruowania termoizolowanych drzwi przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji: drzwi jednoskrzydło otwierane do wewnątrz i na zewnątrz, drzwi dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz, drzwi jedno i dwuskrzydłowe zabudowane w witrynie, z naświetlami i doswietlami.

PI 50N OKNA

System PI 50N służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych termoizolowanych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.
System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji: okna stałe, okna rozwierno-uchylne, okna rozwierne, okna uchylne, okna wieloskrzydłowe, okna ze stałymi słupkami, okna z ruchomym słupkiem, okna z ukrytym skrzydłem, okna uchylno-przesuwne, okna antywłamaniowe.

PI 50N OUTWARD

System PI 50N OUTWARD służy do konstruowania nowoczesnej, o wysokich parametrach zabudowy zewnętrznej wymagającej izolacyjności termicznej i akustycznej różnych typów okien, witryn, drzwi balkonowych o kierunku otwarcia skrzydeł na zewnątrz pomieszczeń, przeznaczonych do zabudowy w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.
System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji: okna uchylne ze skrzydłami rozwieranymi na zawiasach konwencjonalnych oraz na zawiasach nożycowych, okna rozwierane na zewnątrz na zawiasach konwencjonalnych oraz na zawiasach nożycowych.

SYSTEM EKONOMICZNEGO OKUWANIA

Pod nazwą ”ekonomiczne okuwanie” kryją się profile z rowkiem PVC, które współpracują z okuciami do okien PVC. System jest nowoczesnym rozwiązaniem charakteryzującym się wysokimi parametrami jakościowymi, a ekonomiczność, jakże ważna w dzisiejszych czasach, wynika z dużo niższej ceny zakupowej okuć w porównaniu z innymi systemami. Okna z rowkiem PVC możecie Państwo wykonać w trzech systemach YAWAL PI 50NE, YAWAL TM 62E oraz YAWAL TM 74E. System ekonomicznego okuwania Yawal pozwala na realizację nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach. Wprowadzony system przeznaczony jest do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. Pełen zakres profili okiennych z rowkiem PVC pozwala na tworzenie okien o dużych gabarytach.

TM 62 2.1 DRZWI

System TM 62 2.1 Drzwi służy do konstruowania drzwi izolowanych termicznie, akustycznej oraz estetycznych, przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji: drzwi jednoskrzydło otwierane do wewnątrz i na zewnątrz, drzwi dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz, drzwi jedno i dwuskrzydłowe zabudowane w witrynie, z naświetlami i doswietlami.

TM 62 2.1 OKNA

System TM 62 2.1 służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych termoizolowanych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji: okna stałe, okna rozwierno-uchylne, okna rozwierne, okna uchylne, okna obrotowe, okna wieloskrzydłowe, okna ze stałymi słupkami, okna z ruchomym słupkiem, okna z ukrytym skrzydłem, okna uchylno-przesuwne, okna antywłamaniowe.

TM 74 1.0 DRZWI

System TM 74 1.0 Drzwi służy do konstruowania drzwi o wysokich parametrach izolacji termicznej, akustycznej oraz estetycznych, przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji: drzwi jednoskrzydło otwierane do wewnątrz i na zewnątrz, drzwi dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz, drzwi jedno i dwuskrzydłowe zabudowane w witrynie, z naświetlami i doswietlami.

TM 74 1.0 OKNA

System TM 74 1.0 służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych o wysokich parametrach termoizolacji przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji: okna stałe, okna rozwierno-uchylne, okna rozwierne, okna uchylne, okna wieloskrzydłowe, okna ze stałymi słupkami, okna z ruchomym słupkiem, okna z ukrytym skrzydłem, okna uchylno-przesuwne.

FA 50N SW

Jeden z najnowszych produktów w ofercie firmy YAWAL. System okna strukturalnego FA 50N SW ma charakter uniwersalny, który pozwala na wykonanie okna w fasadzie równolegle wysuwnego, rozwiernego lub uchylnego o szkleniu mocowanym mechanicznie. Okno zostało zaprojektowane w taki sposób, aby profile aluminiowe ramy skrzydła okiennego od strony zewnętrznej elewacji były niewidoczne. Kształt profili dostosowano do możliwości zamontowania w niej typowych, według standardów europejskich, okuć i mechanizmów nożycowych. Istotną cechą nowego rozwiązania jest fakt, że pozwala ono na realizację projektów okien uchylnych, a zwłaszcza równolegle wysuwnych o dużych wymiarach. Stosując konstrukcje można wykonywać skrzydła o szerokości do 2 m i wysokości do 3 m. Zalety systemu: umożliwia realizację konstrukcji o zróżnicowanych kształtach i wielkościach zgodnie z wizją architekta,dzięki różnorodności wersji system spełnia wszystkie obwiązujące normy dotyczące izolacyjności wodnej,cieplnej i przeciwpożarowej,bogata gama listew maskujących pozwala na uzyskanie urozmaiconych efektów wizualnych dla ściany osłonowej,możliwość gięcia profili,system posiada wiele odmian o zróżnicowanych parametrach,możliwość łączenia z innymi systemami Yawal.

YAWALBOND

Nowy system paneli kompozytowych YAWALBOND doskonale sprawdza się jako materiał budowlany i przeznaczony jest do wykonywania: zewnętrznych i wewnętrznych okładzin ścian, warstw elewacyjnych, wypełnień lekkich ścian osłonowych o konstrukcji szkieletowej, w budynkach nowoczesnych, modernizowanych i remontowanych. Płyty warstwowe YAWALBOND to połączenie dwóch materiałów: blachy aluminiowej o grubości 0,50 mm stanowiącej warstwę zewnętrzną oraz wewnętrznego rdzenia polietylenowego o grubości 3 mm. Kompozytowa struktura płyt zapewnia wyjątkowo korzystny stosunek ich wytrzymałości do wagi co w dużym stopniu ułatwia transport i montaż płyt na budowie. Płyty YAWALBOND dostępne są w kilkunastu kolorach lakierowanych powłoką PVDF zapewniającą odporność na warunki atmosferyczne przy dużych wahaniach temperatury (od -50° do +80°). Materiał kompozytowy zachowuje sztywność nawet przy dużych gabarytach płyt i znacznych obciążeniach od parcia i ssania wiatru. Jest odporny na uderzenia, ciśnienie, posiada też dużą wytrzymałość na zgniatanie. Zewnętrzna powłoka płyt kompozytowych jest odporna na promieniowanie słoneczne i działanie środków chemicznych. Bardzo dobre właściwości akustyczne płyt kompozytowych zapewniają możliwość wykonania ścian osłonowych o wysokiej dźwiękochłonności.YAWALBONDY można obrabiać w procesie cięcia, frezowania, gięcia, tłoczenia, wiercenia, walcowania oraz żłobienia bez konieczności stosowania dodatkowego smarowania. Materiał YAWALBOND nie zawiera substancji szkodliwych i jest w pełni bezpieczny dla środowiska.

FA 50 DACH REI30

Dostęp światła naturalnego do wnętrza budynku wpływa pozytywnie na zdrowie, produktywność oraz zdolność uczenia się człowieka. Doskonałym sposobem na zapewnieni dostępu światła dziennego do pomieszczenia jest zastosowanie konstrukcji świetlika wykonanego, w systemie FA 50 DACH REI 30. System FA 50 DACH REI 30 umożliwia projektowanie i wykonywanie dachu przeszklonego (świetlika o odporności ogniowej) i konstrukcji nośnej z profili aluminiowych systemu FASADA 50. System posiada konstrukcję szkieletową składającą się ze słupów i rygli aluminiowych, w których montowane są wypełnienia przezierne ze szkła hartowanego i ognioodpornego. W komory profili wsuwane są profile wzmacniające wraz z wkładami chłodzącymi. Dodatkowo w profile nośne słupów wsuwane są na całej długości płaskowniki stalowe. W konstrukcji dachu oprócz typowych elementów systemu aluminiowego, zastosowano materiały izolacyjne o bardzo dobrych właściwościach przeciwpożarowych i jednocześnie bardzo korzystnym stosunku cena – jakość. Zalety systemu to: możliwość wykonania dachów przeszklonych jedno i dwuspadowych o nachyleniu do 15°,system pozwala na realizację konstrukcji świetlików i dachów przeszklonych o zróżnicowanych kształtach,system spełnia rygorystyczne normy w zakresie ochrony przeciwpożarowej – klasa odporności ogniowej REI 30,możliwość wykonania konstrukcji w różnych wersjach kolorystycznych i wykończenia powierzchni.

FA 50N

System FA50N jest systemem profili aluminiowych, przeznaczonym do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych o kształtach prostych i złożonych (zwroty, załamania). Pozwala również na konstruowanie dachów przeszklonych, świetlików oraz konstrukcji przestrzennych. Konstrukcja nośna ściany osłonowej składa się z profili pionowych (słupów) oraz poziomych (rygli) o przekroju skrzynkowym i standardowej szerokości 50 mm. Możliwe jest stosowanie słupów o głębokości od 16 do 189 mm oraz rygli 22 do 135 mm. W polach konstrukcji nośnej możliwe jest stosowanie różnego rodzaju wypełnień takich jak: szyby pojedyncze i zespolone, płyty poliwęglanowe, płyty elewacyjne z materiałów kompozytowych i inne. Grubość stosowanego wypełnienia do 48 mm. Zamocowanie wypełnienia realizuje się za pomocą zewnętrznych aluminiowych listew dociskowych o różnych kształtach. W wersji SL wypełnienie mocowane jest bez widocznych profili dociskowych (efekt gładkiej powierzchni szklanej). Możliwe jest kształtowanie pól wypełnień stanowiących pasy podokienno - nadprożowe. W pola fasady można wstawiać elementy otwierane (okna i drzwi) dowolnych systemów YAWAL. Zapewnienie wysokich parametrów szczelności na przenikanie wiatru i wody uzyskuje się poprzez zastosowanie uszczelek z EPDM. Zamocowanie konstrukcji ściany osłonowej do budynku odbywa się z wykorzystaniem specjalnych konsoli aluminiowych.

FA 50

System Fasada 50 umożliwia tworzenie ścian osłonowych mocowanych do istniejących budynków lub do specjalnie przygotowanych konstrukcji stalowych lub żelbetowych. Ściany osłonowe montowane są na płaszczyznach pionowych i pochylonych, możliwe jest również wykonywanie ścian osłonowych łukowych. Konstrukcję nośną systemu stanowią słupy i poprzeczki, mocowane do siebie odpowiednimi łącznikami. System mocowania poprzeczki do słupa gwarantuje uzyskanie dużej szczelności i dobre wentylowanie konstrukcji ściany osłonowej. Jako wypełnienie używa się szyb pojedynczych, klejonych, zespolonych lub kuloodpornych. Wypełnienia wykonać można ze szkła przezroczystego, absorpcyjnego lub refleksyjnego, jako wypełnienie można stosować również płyty poliwęglanowe lub panele aluminiowe z pianką izolacyjną. W konstrukcję ściany osłonowej można wbudować drzwi i okna z systemów PI50, TM62 2.1, TM74 1.0, PBI50, PBI40E i DP94. Profile przeznaczone do wykonania konstrukcji ściany aluminiowej poddaje się obróbce powierzchniowej polegającej na malowaniu lakierami poliestrowymi lub anodowaniu. Nakładane powłoki zabezpieczają profile przed wpływami środowiska oraz nadają im estetyczny wygląd. W przypadku malowania dostępna jest paleta 180 kolorów wg palety RAL, dla profili anodowanych możliwe jest uzyskanie powłok barwnych - od naturalnego aluminium przez złoty do ciemno brązowego. Nakładanie powłok ozdobnych odbywa się w nowoczesnych ciągach technologicznych, odpowiadających europejskim normom jakości, co gwarantuje długoletnią niezmienność koloru.

FA 50 SG

System FASADA 50 SG i SG-M (FA 50 SG i SG-M) jest systemem profili aluminiowych, przeznaczonym do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych o kształtach prostych i złożonych (zwroty, załamania, przebieg poligonalny). Zewnętrzna strona ściany osłonowej pozostaje gładka bez widocznych listew aluminiowych.

YAWAL SUN PROTECTION

YSP gromadzi w jednym katalogu wszystkie informacje na temat osłon przeciwsłonecznych budynków, które oferowane są przez firmę YAWAL S.A. Produkt ten adresowany jest nie tylko do dotychczasowych Klientów firmy YAWAL, czyli producentów stolarki aluminiowej, ale także do firm z szeroko rozumianej branży osłonowej (producentów rolet, bram itp.), stanowi bowiem naturalne połączenie ofert obu tych grup producentów. Odpowiednia ochrona wnętrza budynku przed nadmiernym jego nasłonecznieniem jest szczególnie ważna z kilku powodów. Nadmierne operowanie światła prowadzi do przegrzania pomieszczeń biurowych i mieszkalnych, co w dobie wysokich cen energii ma wpływ na koszty klimatyzacji. Wiadomo bowiem, że schłodzenie budynku jest operacją droższą od jego ogrzania.
Osłony przeciwsłoneczne powodują, że do wnętrza budynku dociera światło odbite i rozproszone, które nie powoduje „oślepiania” pracujących blisko okna osób. Na chwilę obecną system YAWAL SUN PROTECTION można podzielić na trzy zasadnicze grupy:

Łamacze światła – wersja stała

Przez nazwę łamacze światła rozumiemy malowane proszkowo profile aluminiowe o przekroju soczewki zamontowane na fasadzie lub elewacji budynku za pomocą systemowych słupków i wsporników. Profile te mogą być zainstalowane pod różnymi kątami w stosunku do kąta padania światła, w zależności od wymagania użytkownika.

Łamacze światła – wersja ruchoma

Ruchome łamacze światła to rozwiązanie bardzie zaawansowane w stosunku do wersji stałej. Pozwala dowolnie sterować położeniem profili osłonowych. Ruch lameli realizowany jest za pomocą odpowiednio zamontowanych silników liniowych współpracujących z różnego typu urządzeniami sterującymi. Odpowiednie rozmieszczenie łamaczy światła na konstrukcji wsporczej daje możliwość uzyskania kurtyny, która daje efekt całkowitego zaciemnienia pomieszczenia (np. sala konferencyjna).

Żaluzje fasadowe

Instalowane na elewacji budynku, bądź też bezpośrednio montowane na oknach konstrukcje lamelowe. Istnieje możliwość ich montażu na wieszakach systemowych bądź też w specjalnej ramie. Wyroby te stosuje się w celu ograniczenia dostępu do wnętrza budynku nadmiaru światła, ale też jako elementy maskujące urządzenia techniczne (klimatyzatory itp.).

ECLIPSE 33

System YAWAL® Eclipse 33 przeznaczony jest do wykonywania konstrukcji okiennic zewnętrznych zabezpieczających pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz gwarantujący prywatność osób przebywających wewnątrz budynku. Na bazie systemu YAWAL® Eclipse 33 można wykonać okiennice z lamelami na zawiasach montowanych do ramy aluminiowej oraz do elewacji budynku. Wyroby budowlane wykonane z prezentowanego zestawu materiałów YAWAL® Eclipse 33 przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej oraz w budynkach przemysłowych.Charakterystyka i zalety to: nowoczesne wzornictwo, trwałość koloru, brak konserwacji, łatwość czyszczenia, duża trwałość, brak korozji atmosferycznej, szeroki wybór kolorystyki – paleta RAL, kolory strukturalne, szeroki wybór kolorów drewnopodobnych, szybkość i łatwość montażu, zastosowano stylowe okucia Roto Fentro w kolorze czarnym.

YAWAL FIRE BLOCK TM 90 EI

System Yawal Fire Block TM 90EI służy do wykonywania przeciwpożarowych ścian o klasie odporności ogniowej EI 120, które są stosowane jako przegrody budowlane zewnętrzne i wewnętrzne. Pozwala na produkcję szerokiej gamy konstrukcji ścian. Umożliwia także wykonywanie konstrukcji ścian współpracujących z drzwiami systemu TM 75EI. Termoizolowane profile systemu składają się z dwóch części aluminiowych, wewnętrznej i zewnętrznej, oddzielonych od siebie taśmami izolacyjnymi. Rolę izolacji w profilach spełniają taśmy z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym o szerokości 46mm. Komory kształtowników aluminiowych wypełnione są wkładami izolacyjnymi, ognioochronnymi. Zalety systemu to: szerokie możliwości zastosowania jako przegrody wewnętrzne i zewnętrzne, materiały sklasyfikowane jako nierozprzestrzeniające ognia (NRO), duży wybór rozwiązań konstrukcyjnych ścian działowych współpracujących z drzwiami systemu TM 75EI, wysoka izolacyjność cieplna, zastosowanie wypełnień o grubości do 78mm, możliwość wykonywania ścian wewnętrznych bez odporności ogniowej zgodnie z Aprobatą Techniczną, jako jedyny system na rynku krajowym został wszechstronnie przebadany w ITB.

KLAPY ODDYMIAJĄCE

Zgodnie z przeprowadzonymi analizami i wieloletnimi badaniami największym zagrożeniem w czasie pożaru jest dym oraz toksyczne gazy. Stosowanie systemów wentylacyjnych odprowadzających dym, toksyczne gazy oraz ciepło w trakcie pożaru pozwala na wytwarzanie stref wolnych od dymu. Produktem który realizuje te zadania są klapy oddymiające YAWAL. Dzięki przebadanej i udokumentowanej niezawodności system ten jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa pożarowego i ułatwia straży pożarnej akcję gaśniczą zwiększając widoczność oraz obniża temperaturę w strefie przydechowej. Stolarka oddymiająca pozwala eliminować zagrożenia zdrowia i życia. Klapy oddymiające wykonuje się z profili do konstruowania okna dachowego Yawal , jako elementy napędu i sterowania w zabudowie używa się specjalistycznych przebadanych i certyfikowanych zgodnie z normą EN 12101-2. Rozwiązanie realizowane w systemie YAWAL charakteryzuje się różnorodnością rozwiązania i wysoką funkcjonalnością.

PARAPETY ALUMINIOWE YAWAL SOFTLINE

Parapety Softline - lekkie i eleganckie wykończenie okien. Zaokrąglony kształt zapewnia optymalny odpływ wody poza płaszczyznę elewacji i uniemożliwia gromadzenie się zanieczyszczeń. Stopy aluminium z którego wykonane są parapety pozwalają na stosowanie różnych struktur, kolorów i efektów malowania np. odwzorowanie wyglądu drewna. Dzięki takim możliwością kolorystycznym wygląd elementu można dopasować do elewacji budynku, okna, otoczenia i indywidualnego charakteru stylu architektury. Duża gama szerokości umożliwia indywidualny, dedykowany dobór. Dopełnieniem kompleksowości rozwiązania jest kształt części mocującej oraz elementy zakończenia, zaślepki. Kształt elementu mocującego dostosowany jest do każdego rodzaju okna, wykonanego z tworzywa, drewna i aluminium, nie zasłania otworów odprowadzających wodę i nie integruje w konstrukcję. Zakończenia parapetów są dostosowane do estetycznych wymogów odbiorcy. Można stosować uniwersalne wykonane z tworzywa sztucznego elementy lub dedykowane, o indywidualnych charakterze aluminiowe zakończenia w kolorze parapetu. Zalety systemu to: nowoczesne wzornictwo, trwałość koloru, brak konserwacji, łatwość czyszczenia, duża trwałość, brak korozji atmosferycznej, szeroki wybór kolorystyki – paleta RAL, kolory strukturalne, anodowanie, szeroki wybór kolorów drewnopodobnych, wszystkie oferowane parapety pokryte są folią polietylenową zabezpieczającą powierzchnię dekoracyjną przed uszkodzeniem, końcówki z tworzywa sztucznego, końcówki z prefabrykowanego aluminium.

BALUSTRADY I BARIERKI ALUMINIOWE BA 50

BA 50 to system profili aluminiowych i akcesoriów do produkcji balustrad i barierek. Cechuje go przede wszystkim łatwość prefabrykacji i montażu. W przeciwieństwie do innych obecnych na rynku produktów tego typu wszystkie połączenia między elementami odbywają się za pomocą nitów i wkrętów. Wpływa to wydatnie na szybkość montażu, pozwala też w razie potrzeby zdemontować całą konstrukcje bez jej niszczenia. Kolejną cechą charakterystyczną systemu jest jego wszechstronność. Szeroka gama profili na słupki i poręcze oraz akcesoria pozwala realizować załamania i zakręty konstrukcji bez konieczności dorabiania nietypowych elementów. Produkcja i montaż nie wymagają posiadania specjalistycznego sprzętu, wystarczy najprostsza piła, wiertarka i nitownica.
Najważniejszym elementem wyróżniającym ten wyrób w stosunku do innych obecnych na rynku jest materiał wyjściowy - aluminium. Profil aluminiowy jest stosunkowo lekki ale równocześnie wytrzymały. Pozwala łatwo i dokładnie obrabiać się. Można go też malować proszkowo na kilkaset kolorów dostępnych w palecie RAL i nie tylko. Oprócz tego profile aluminiowe można anodować uzyskując np. barwę i strukturę stali nierdzewnej.

DP 150 – DRZWI PRZESUWNE I PODNOSZONO – PRZESUWNE

System DP 150 służy do konstruowania okien i drzwi przesuwnych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej. Konstrukcje przesuwne DP 150 przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, głównie indywidualnego i użyteczności publicznej jako:
Przegroda zewnętrzna, gdy stanowi: wyjście z pomieszczenia mieszkalnego na taras (jako jedyna przegroda oddzielająca mieszkanie od otoczenia zewnętrznego),wyjście z ogrodów zimowych (ogrzewanych i nieogrzewanych) gdy drzwi te montowane są w konstrukcji aluminiowo – szklanej dobudowanej do budynku mieszkalnego i stanowię drugą przegrodę (w ścianie budynku znajduje się właściwa przegroda spełniająca warunki ochrony cieplnej, akustycznej itp.),jedyną przegrodę wbudowaną w konstrukcję aluminiowo – szklaną ogrodu zimowego, w sytuacji gdy pomieszczenie mieszkalne połączone jest z ogrzewaną zabudowa tarasu (ogrodu zimowego),okno zewnętrzne w budynkach mieszkalnych lub użyteczności publicznej.
Przegroda wewnętrzna: do kształtowania nośnych ścian przesuwnych w budynkach mieszkalnych, do aranżacji pomieszczeń i boksów biurowych, do wykonywania zabudów biurowych (np. regały, szafy z drzwiami przesuwnymi).

L 50 – SEGMENTY PRZESUWNE, ZABUDOWY BALKONÓW I LOGII, ORAZ PRZESUWNYCH ŚCIAN WEWNĘTRZNYCH

System służy do: do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej, przesuwnych zabudów balkonów i logii – odmiana L50B, do wykonywania przesuwnych ścian wewnętrznych i okien podawczych – odmiana L50S.
Segmenty L50B przeznaczone są do wykonywania zabudowy balkonów na kondygnacjach położonych na wysokości do 25m nad terenem oraz logii na kondygnacjach położonych do 55 m nad terenem. Wyroby L 50S przeznaczone są do wykonywania przesuwnych ścian działowych (pełnych i przeszklonych), które mogą być stosowane jako nienośne ściany wewnętrzne w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych.

TM 75 EI

System Yawal TM75EI służy do wykonywania przeciwpożarowych ścian i drzwi o klasach odporności ogniowej EI 15; EI 30; EI 45; EI 60.
Pozwala na produkcję szerokiej gamy konstrukcji drzwi, ścian oraz ich kombinacji. Umożliwia także wykonywanie konstrukcji dymoszczelnych. System posiada Aprobatą Techniczną ITB AT-15-6830/2007. Z zestawu materiałów systemu TM 75EI mogą być wykonywane przegrody budowlane zewnętrzne i wewnętrzne służące ochronie przeciwpożarowej jak i przegrody wewnętrzne i zewnętrzne którym nie stawiane są wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Rozwiązanie techniczno-technologiczne i dostępny zestaw materiałów pozwala na wykonywanie następujących przegród:ścian działowych i witryn,ścian działowych i witryn z drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi,drzwi jednoskrzydłowych, drzwi jednoskrzydłowych z naświetlami i doświetlami,drzwi dwuskrzydłowych, drzwi dwuskrzydłowych z naświetlami i doświetlami.

Zestaw materiałów jest sklasyfikowany jako nierozprzestrzeniający ognia (NRO), a ponadto drzwi jedno i dwuskrzydłowe, także w ścianach, sklasyfikowane są jako dymoszczelne.

 

Albudex S.J. Kała, Minkisiewicz
42-200 Częstochowa, ul. Srebrna 59b, tel. +48 34 360-14-56, fax. +48 34 360-14-57, e-mail: albudex@albudex.com.pl